• Domov
  • Pápež František otvára práčovňu v Ríme na pomoc znevýhodneným ľuďom.

Pápež František otvára práčovňu v Ríme na pomoc znevýhodneným ľuďom.

S hrdosťou oznamujeme, že v Ríme bola 10. Apríla oficiaálne otvorená „Práčovňa pápeža Františka“

Ponúka bezplatnú službu pre bezdomovcov a znevýhodnených ľudí: novú práčovňu s praním, sušením a žehlením pre osoby bez domova alebo bez ustálenej životnej situácie.

Iniciatíva, ktorú podporuje naša spoločnosť spolu so Svätou stolicou, je kľúčovým krokom väčšieho projektu spoločenskej zodpovednosti, ktorý zahŕňa aj sprchy, holičstvo, šatník, lekárske služby a distribúciu základného tovaru.

Ako vysvetľuje biskupský kaplán Konrad Krajewski, iniciatívu podnietilo pápežovo pozvanie „uviesť konkrétnosť“ zážitku z Jubilejného roku milosrdenstva. Tak bolo napísané v apoštolskom liste Misericordia et misera na záver jubilea: „Túžba po blízkosti Krista vyžaduje, aby sme sa priblížili k našim bratom a sestrám, pretože nič nie je príjemnejšie pre Otca ako skutočné znamenie milosrdenstva . Milosrdenstvo je zo svojej podstaty viditeľné a hmatateľné pri konkrétnych skutkoch. “

Túto práčovňu spravuje Komunita Sant’Egidio a prevádzkovať ju budú dobrovoľníci, ktorí perú, sušia a žehlia oblečenie a prikrývky tých, ktorí inak nemôžu upratať svoje veci.

Táto služba, ktorá sa nachádza v starej nemocnici v rímskej štvrti Trastevere, obsahuje šesť úplne nových práčok a sušičiek, ktoré poskytla spoločnosť Whirlpool Corporation v súlade s jej politikou podnikového dávania, ktorá zahŕňa „poskytovanie rodinám adekvátnych, bezpečných a dostupných riešení bývania“ stĺpy. Pracie prostriedky potrebné na túto službu boli darované spoločnosťou Procter & Gamble. “"